Brand in loods Hoedekenskerke

Laatst bijgewerkt 24-04-2019
donderdag, 7 januari 2016 om 12:33:26
Gesloten

Er is een uitslaande brand in een loods aan de Molenstraat in Hoedekenskerke. De brandweer gaat er naar toe.

Altijd direct op de hoogte van incidenten in jouw buurt?

Download nu de Zeeland Veilig-app

Twee tankautospuiten en waterwagen worden ingezet. Ook een SIV (Snel Interventie Voertuig) is ingezet.Een SIV is een brandweervoertuig met een uitrusting en een bemanning van 2 personen. Met de inzet van een SIV kan de brandweer sneller ter plaatse zijn.

Er wordt 'grote brand' afgegeven vanwege de waterwinning. Op het terrein staan meerdere loodsen waarvan er één volledig in brand staat. Een derde tankautospuit komt ter plaatse.

De brand woedt in een oudere loods. Deze is op dit moment voor de helft afgebrand. Op het dak liggen asbest golfplaten. De brandweer is nu aan het kijken of er asbest vrijkomt en wat de eventuele verspreiding in de omgeving is. Volgens de windrichting is de verwachting dat mogelijk alleen in de directe omgeving en het weiland dat er naast ligt eventuele asbestdeeltjes terecht komen. Woningen in de buurt lopen geen gevaar. De weg is ter plaatse afgezet vanwege de verkeersveiligheid omdat door de inzet van de voertuigen van o.a. de brandweer het verkeer er niet langs kan.

Er is zojuist brand meester gegeven. Het nablussen en het onderzoek naar eventuele verspreiding van asbestdeeltjes zal nog enige tijd in beslag nemen.

De bij de brand vrijgekomen asbest die mogelijk in de directe omgeving is terechtgekomen zal worden opgeruimd.Einde berichtgeving.

Terug naar meldingen